HISTORIC JEŠTĚD 2011 | Kokořínsko 2013

HISTORIC JEŠTĚD 2011

Menu

Galerie

Ve dnech 29.4.-30.4.2011 proběhla 2.soutěž?Historic Ještěd?,zařazený do seriálu historických automobilů v jízdě pravidelnosti.Tomuto podniku předcházel?Historic Kokořínko? a bude pokračovat 16.-17.září 2011 "Historic Jizera" v Železném Brodě.

Páteční etapa zavedla soutěžící do sportovního areálu Vesec,kde měli speciální zkoušku na úzké asfaltové cestě.Někteří se ale neudrželi na uzdě a nechtěně opustili vozovku.Vše se ale oběšlo bez šrámů.Poté,co se posádky posilnily obědem,odkroužily druhé kolo a vydaly se do Sosnové na autodrom.Zde se soutěžící vyřádili podle svého gusta.Někteří jeli opravdu naplno,jiní zase pěkně zvolna,jak to patří k historickým vozům.Odtud vyrazili cca 20 km zpět do Liberce,cestou ale museli zvládnout jěště jeden měřený úsek,aby mohli zaparkovat své miláčky v pivovaru Kondrát.

Druhou sobotní etapu soutěžící odstartovali v 10 hodin od pivovaru.Jelo se přes Jěštěd,kde museli zvládnout 30.km měřený úsek,což dělalo některým problémy.Hezké počasí ale dokázalo udržet dobrou náladu přes veškeré problémy soutěžících.Na cestě na Frýdlansko se posádky zastavily na posilněnou  na koňské farmě Vysoká.Poté měly další dva měřěné úseky,a to už soutěžící začali směřovat do cíle v Liberci.Tento přejezdový úsek však byl nezvládnutelný zajet v předepsaném čase do poslední časové kontroly.

V cíli vládla dobrá nálada, ale zároveň napětí z očekávaných výsledků.

Oceněni nakonec byly ve 3.třídách tři nejúspěšnější posádky:

Skupina do 1000 m3 R1   -
1. OTTO KHUN - RENATA SUSSOVÁ  AUSTIN MINI

2. JIŘÍ BISTIAK - KRISTÝNA BISTIAKOVÁ  ŠKODA 100L

3. ALEŠ HODOUŠ - JAROSLAVA HODOUŠOVÁ  W 353

Skupina do 1500m3  R2   -
1. LIBOR BŘÍŽĎALA - ZDENĚK ŘEHÁK ŠODA 120L

2. MAREK FRANC - ANÝ A MÍŠA VW 181

3. KAREL LACINA - DOMINIKA LACINOVÁ Š FELICIA

Skupina nad 1500m3 R3 - 
1. JIŘÍ ZDRAŽIL - PETRA ZDRAŽILOVÁ PORSCHE 911 SC

2. JIŘÍ HLADÍK - PETR JOŽÁK SAAB 99

3. PETR HEŘMAN - JAN ŽLÁBEK AUDI QUATTRO COUPÉ

Soutěž byla vedena krásnou krajinou Liberecka a okolí , umocněna slunečným počasím a dobrou organizací pořadatelů, za což jim patří poděkování. Už teď se všichni zúčastnění těší na poslední soutěž seriálu ?Historic Jizera?, kde bude vyhlášení absolutních vítězů celého seriálu.

A + J

Hledat

Náhodný obrázek

Partneři