KOKOŘÍNSKO 2012 V CÍLI | Kokořínsko 2013

KOKOŘÍNSKO 2012 V CÍLI

Menu

Galerie

Kokořínsko 2012 v cíli

Opět se rok s rokem sešel a je tu únor a pořadatelé ASK PRAHA v čele s Alešem Hodoušem  uspořádali  3. ročník HISTORIC KOKOŘÍNSKO.

Tato jízda pravidelnosti historických vozidel je vždy plánovaná ke konci února, aby si účastníci užili také horkou jízdu na sněhu krásnou zasněženou krajinou okolím Kokořínska. Bohužel tato skutečnost bílých silnic byla reálná pouze v 1. ročníku, kdy se opravdu jelo na sněhu. Tak doufejme , že nám příroda v příštích letech  takový zážitek dopřeje.

Ale vraťme se opět k 3. ročníku soutěže.  Na start se postavilo 30 posádek. Na účastníky čekalo téměř 130 km noční tratě, 2 měřené úseky a také tajná časová kontrola-dodržování stálosti rychlosti. Na tu někteří účastníci doplatili a vyfasovali zbytečné trestné body. I s přidáním světlometů na svých vozech mohla být výhoda, ale jak se později ukázalo,  kontrola  tuto výhodu vynulovala. Pravda je , že za tmy je vše trochu jiné a když se k tomu přidá ještě déšť a stavební úpravy na komunikaci ve Mšeně, tak tato páteční etapa byla ze všech nejnáročnější jak na orientaci tak na dodržení času. Tyto nástrahy  na soutěžící po návratu do Lobče smazalo chutné občerstvení a příjemné posezení s přáteli, kde panovala dobrá nálada až dlouho do noci.

Sobotní ráno slibovalo, oproti předchozímu deštivému, krásný slunečný den. Dopoledne měli soutěžící před sebou  90 km s dvěma měřenými úseky. Soutěžící si už více hlídali časové kontroly, a tak dopolední etapa byla zakončena bez větších obtíží na zámku v Lobči obědem.

Ve 13. hodin se vyrazilo na závěrečnou etapu do Bělé na místní závodní autodrom, kde byl připraven okruh o délce 3,5 km. Každý si určil svůj čas, aby při druhém průjezdu zajel stejný. Toto vyhovovalo novějším a rychlejším vozům a dravějším řidičům, kteří za to mohli více zatáhnout a ukázat co umí. Třetí etapou se závod pomalu chýlil ke svému konci, a všichni se pak přemístili do Lobče. Zde netrpělivě čekali na výsledky.

Pro 1. místo si přijela posádka Kašpar-Kašparová  na voze Škoda 100, 2. místo si zasloužila posádka Urban-Lampar s vozem Audi  Coupe GT, a 3. místo patří posádce Bistiak-Bistiaková se svou Škodou 100L. Ale ani další  umístnění se neobešlo bez ocenění, nikdo neodešel s prázdnou. Za všechna umístění pořadatelé ocenili účastníky nějakým dárkem.

Pořadatelé doufají, že přišli na chuť všem zúčastněným a nějaké ty malé chybičky, které se v průběhu soutěže vloudily, jim byly účastníky prominuty. A zároveň by chtěli poděkovat všem soutěžícím a hostitelům manželům Pavlíkovým za milou a vřelou atmosféru na zámku.

Pro organizátory je největším oceněním, když se celá akce povede, každý si to užije po svém a všichni se sejdou se svými zážitky,  a už se těší, jaká další překvapení si Aleš vymyslí napříště.

J.H. + M.J.

Foto:  rajče    renčafoto,    zdeno700 , bimboo10

http://historicteamslany.webnode.cz/

http://auto.aktualne.centrum.cz/fotogalerie/2012/02/26/rally-veteranu-kokorinske-2012/

http://zilvar-bullsara.rajce.idnes.cz/Historik_Kokorinsko_2012/

Hledat

Náhodný obrázek

Partneři