První soutěž seriálu je v cíli! | Kokořínsko 2013

První soutěž seriálu je v cíli!

Menu

Galerie

První soutěž seriálu je v cíli!
Do soutěže odstartovalo 28 posádek z 34 přihlášených. Po dvou ročnících panovala opravdu zimní soutěž, která vedla krásnou krajinou a velmi náročnou a proto se posádky musely vyvarovat, jak s klimatickými podmínkami, tak i s nástrahami pořadatelů. To ukázala první noční etapa, která měřila 110 kilometrů. Tuto etapu nejlépe zvládla posádka Milan Zapadlo s Jaroslavem Malíkem. Škoda jen, že Milan Zapadlo (bývalý tovární jezdec Škodovky) musel z rodinných důvodů ukončit svou účast na Historic Kokořínsko 2013 předčasně. Druhý den ho vystřídal mladý jezdec, kterého si J. Malík chválil. Nemalé problémy potkaly posádku ze Slovenska, jedoucí se Saabem 99 (prasklé benzínové potrubí).

Do sobotního mrazivého rána, vyrazily posádky v 9 hodin. Po sto kilometrech se účastníci vrátili zpět na zámek v Lobči, aby se posilnili dobrým obědem. Druhou etapu provázelo krásné slunečné počasí.
Vítězem této etapy se stala posádka Valach/Jána jedoucí na voze Škoda Octavia 985. Sice po druhé etapě vypadalo, že medailové pozice jsou pomalu rozdány, však třetí a poslední etapa dokázala s pořadím pořádně zamíchat. Někteří měli problémy s povrchem vozovky, jiní zase s tratí. V této etapě zabodovala nejlépe posádka Urban/Lampár s Audi Coupe GT, kteří se z 8. místa vyhoupli až na 3. místo absolutně.
Nakonec favorité bojující o stupně vítězů se museli smířit s nižším umístěním. Václav Mráz s Hanou Zemanovou se umístili na metě nejvyšší, kteří si také pochvalovali dobře vybranou trať. Druhou příčku obsadil Jan Šrajer se synem Matějem a třetí byla již zmíněná dvojice Aleš Urban a Tomáš Lampár.
Doufáme, že se i příští rok znovu uskuteční další ročník za podpory partnerů.

Milan Zapadlo

 

 

M. J.

Hledat

Náhodný obrázek

Partneři